قیمت طراحی سایت اصفهان


حفاظت از خود در فضاى مجازی ،اینترنت ، سایبری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حفاظت از خود در فضاى مجازی ،اینترنت ، سایبری

اینترنت را گل نکنید

شايد اگر تيم برنرزلى مخترع وب مى دانست روزى روزگارى كار اختراعش به اينجا مى رسد، در تصميمش براى عمومى كردن دسترسى به آن خوددارى مى كرد و با خواست شركت هاى طمع كار براى پولى كردن دسترسى به وب موافقت مى كرد.

در ماه هاى اخير نگرانى هاى امنيتى بر فضاى مجازى به شدت سايه انداخته و مجموعه رويدادها و حوادث گوناگون نشان داده كه پتانسيل ها و ظرفيت هاى بالاى اينترنت در كنار ضعف آموزش و زيرساخت هاى امنيتى زمينه را براى خرابكارى هاى گسترده و سرقت اطلاعات فراهم كرده است.

يكى از مهمترين تحولات در اين زمينه كه در رسانه هاى داخلى بازتاب چندانى نداشت، تصميم دولت آمريكا براى مقابله به مثل جنگى با تهديدات سايبرى است. ايالات متحده از اين پس حمله هكرها از خارج را به عنوان عمليات جنگى تلقى خواهد كرد و وزارت دفاع آمريكا از اين پس می تواند براى مقابله با اين گونه حملات به عمليات نظامى دست بزند.

تصويب چنين طرح هايى پيامدهاى گسترده اى به همراه می آورد. از يك سو در محافل نظامى هنوز بر سر اين موضوع اختلاف نظر وجود  دارد كه چه نوع حمله سايبرى را می توان براى اقدام نظامى عليه منبع آن كافى دانست. مشكل ديگر آن است كه نمی توان منبع يك حمله را به صورت دقيق تعيين نمود. از اين رو به عقيده كارشناسان پنتاگون، مقابله نظامى با اقدامات سايبرى در حال حاضر تنها به كمك دولت هاى خارجى قابل اجراست و می توان تصور كرد كه عملى شدن چنين طرح هايى چه هرج و مرجى را بر جهان به هم ريخته امروز كه در خاورميانه و بخش هايى از اروپا با بحران هاى سياسى و اقتصادى گسترده دست به گريبان است، حاكم مى كند.

تحول ديگرى كه البته چندان تازه نيست طرح هاى تازه آمريكا براى استفاده از اينترنت و فضاى سايبر به عنوان اهرم فشار بر عليه كشورهاى متخاصم و غير دوست است كه با پيشرفت فناورى و سياست گذارى هاى تازه اين كشور در قالب هاى نو در حال اجراست. بحث اينترنت چمدانى از جمله نمونه هاى تحول در اين سياست است كه از سوى دولت ايران با حساسيت پيگيرى شد. كاخ سفيد همچنين درصدد تدوين استراتژى جهانى فضاى مجازى است. به ادعاى آمريكايى ها اين استراتژى قرار است نوآورى هاى تكنولوژيك را ترغيب كند، مردم را در سراسر جهان به شيوهاى امن به يكديگر وصل كند و آزادى بيان و پاسخگويى دولت ها و نهادهاى قدرتمند سياسى را تقويت كند.

با توجه به اظهارات صريح هيلارى كلينتون وزير خارجه آمريكا كه اخيراً اظهار داشته وزارت خارجه آمريكا مى خواهد هدايت كننده جريان آزادى اينترنت در جهان باشد، می توان حدس زد كه يكى از اهداف تدوين چنين استراتژى تحت فشار گذاشتن كشورهايى همچون روسيه، چين و ايران براى تغيير سياست هاى خود در زمينه ارائه خدمات اينترنت است.

در سوى مقابل فعاليت هاى هكرى در سراسر جهان براى سرقت اطلاعات و كسب درآمد از اين طريق به رويه اى نگران كننده تبديل شده و روزى نيست كه چند خبر در مورد سرقت اطلاعات كاربران سايت هاى دولتى و نظامى و خصوصى و سو استفاده هاى بعدى از آن ها منتشر نشود. در واقع خرابكارى هاى سايبرى محدود به هكرهاى شخصى نيست و در حالى كه دولت ها هم علناً وارد اين بازى خطرناك شده اند، هكرهاى ماهر هم با راه اندازى گروه هاى مختلف تلاش مى كنند موفقيت هاى بيشترى كسب كنند. در اين ميان برخى از اين گروه ها هم دغدغه هاى سياسى و اجتماعى پيدا كرده اند و كار به جايى رسيده كه يكى از اين گروه ها موسوم به Anonymous از تلاش براى براندازى نظام سياسى آمريكا با استفاده از ظرفيت هاى اينترنت و از طريق ايجاد شفافيت و افزايش حس مسئوليت در دولت، مردم و نهادهاى مدنى خبر داده و از نمايندگان كنگره و سنا خواسته تا استعفا دهند

با توجه به اين اوضاع و احوال، در صورتى كه كاربران اينترنت حداقل تمهيدات امنيتى را براى حفاظت از خود در فضاى سايبر نينديشند و در اين فضا بى دفاع حاضر شوند، تاوان سنگينى را پرداخت خواهند كرد و كاربران ايرانى هم مستثنى نخواهند بود. اينترنت به شدت گِلى شده، حواستان را جمع كنيد

تلفن طراح سایت

  طراحی سایت: 09134243779   مشاوره و پشتیبانی:09134243779  

سئو و بهینه سازی: 09215312448

آدرس:اصفهان،خیابان نیکبخت،جنب دادگستری،ساختمان دادگستری

ایمیل:info@almassite.om