قیمت طراحی سایت اصفهان


کیورد ریسرچ |کلمات کلیدی در سئو سایت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلمات کلیدی در سئو سایت

  هر کس بخواهد هر نوع وب سایتی را بهینه سازی یا سئو کند، باید قبل از هر کار، کیوردهای مورد نظرش را مشخص کند. شاید به نظر کار راحتی برسد که مثلا برای سایت یک هتل، چه کیوردهایی از همه معروف تر و پربازده تر هستند. اما موضوع به این سادگی ها هم نیست. خیلی مواقع، بسته به اشراف و آشنایی ما با اتمسفر کسب و کارمان در اینترنت، ذهنیات ما درباره ی جایگاه و حجم مخاطبان کیوردها با واقعیت برابر نیست. بماند که در همه ی کسب و کارها، کیوردها به سرراستی موضوع «هتل داری » نیستند.

 

چرا به کیورد ریسرچ یا کلمات کلیدی نیاز داریم؟

همان طور که گفتم، برای این که انرژی و بودجه ی مالی و نیروی انسانی ما در مسیر درست استفاده شوند، باید کلمات کلیدی هدف مان را با وسواس و تحقیق بسیار زیاد انتخاب کنیم. این کار، زمانی پیچیده می شود که هر وب سایتی با بودجه های متفاوت و در موضوعات بعضا کم تر شناخته شده هم نیاز به بهینه سازی دارد و همیشه همه چیز آن طور که شاید به نظر برسد، سرراست و واضح نیست.

به عنوان مثال در موضوع «هتل ها »، شاید یکی از بزرگ ترین کلماتی که هر وب سایت مرتبطی آرزو دارد در گوگل به صفحه ی یک آن برسد، کلمه ی «رزرو هتل » است. اما اگر وب سایت ما با بودجه ی بسیار محدود، قدرت تقابل با رقبای صفحه ی یک این کیورد را نداشته باشد چه؟ اگر سایت ما مثل موضوع هتل داری، کیوردهای واضحی نداشته باشد چه؟

گرچه در همین موارد هم باز نیاز به کیورد ریسرچ وجود دارد و هیچ عقل سلیمی، صرفا چون فکر می کند فلان کیورد پرمخاطب است، همه ی تلاش و بودجه ی خودش را خرج آن نمی کند. بالاخره باید یک استدلالی برای اعتبار کیورد داشته باشیم!

 

مراحل انتخاب کیوردها

مراحلی که در زیر ذکر شده، هر کدام شگردها، نکات و توضیحات مخصوص به خودش را دارد که بیان همه ی آن ها در یک مقاله، ممکن نیست. اما تلاش کرده ایم مبانی و اصول هر کدام را به اختصار توضیح دهیم.

۱- تمام عبارت های مرتبطی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. هر چه بیش تر بهتر.برای این کار می توانید از سایت های رقیب استفاده و الگوبرداری کنید. می توانید با جستجوی یک کیورد مرتبط در گوگل، کیوردهای مرتبطی که در پایین صفحه پیشنهاد می دهد را گردآوری کنید. می شود از نام و عنوان محصولات یا خدمات خود کیوردهای مختلف استخراج کرد یا سوالاتی که مخاطبان هدف شما برای رسیدن به وب سایت تان جستجو می کنند را پیدا کنید. از دیگران بخواهید که کیوردهای مد نظرشان را اضافه کنند و خلاصه هر چه می توانید کیورد جمع کنید.

 

۲- کیوردها را یک مرحله پالایش کنید و آن هایی را که کاملا اشتباه هستند بیرون بریزید. واضح است که در بین حجم زیادی از کلمات، اشتباهاتی هم رخ خواهد داد که به وضوح با کسب و کار شما بی ارتباط هستند.

 

۳- از ابزارهای لازم برای پیدا کردن حجم بازدید کلمات کلیدی استفاده کنید و با توجه به گستردگی و بزرگی کسب و کارتان، کیوردهایی با حجم بازدید متناسب را انتخاب کنید.

یکی از مهم ترین و بهترین ابزارها که رایگان هم هست، گوگل کیورد پلنر ( Planner Google Keyword ) است. آموزش دقیق این ابزار خودش مقاله ی جداگانه ای می طلبد. اما بعد از این که تحریم را دور زدید و با استفاده از پروکسی و با آیپی کشور دیگری وارد صفحه ی این ابزار شدید، با جستجوی یک یا چند کیورد می توانید اطلاعات مختلفی را درباره ی آن ها پیدا کنید. البته برای یافتن کیوردهای دیگر هم می توانید از همین ابزار استفاده کنید. اطلاعات مربوط به میزان بازدید کیوردها در این ابزار تخمینی است و خیلی دقیق نیست.

هم چنین در نظر داشته باشید که ابزار گوگل ترند  (Google Trends ) که میزان پیشرفت بازدید یک کیورد را نمایش می دهد، توسط برخی اشتباها برای کسب اطلاع از میزان بازدید کیوردها استفاده می شود. در واقع گوگل ترند، افزایش حجم جستجوی یک کیورد را بر اساس درصد و در نمودارهای ماهیانه نشان می دهد. به این صورت که اگر یک کیورد در ماه ژانویه، ۱۰ بازدید داشته و در ماه فوریه به ۱۰۰ بازدید افزایش پیدا کرده، افزایش درصدی بسیاری را نشان می دهد که ربطی به تعداد بازدیدها ندارد و از این بابت کاربردی برای کسب اطلاع از میزان بازدید کیوردها ندارد.

 

نکات مهم برای انتخاب کیوردها:

۱- برای انتخاب هر کیورد باید سه فاکتور را در نظر داشته باشید:

- میزان رقابت: میزان رقابت و تعداد رقبا و قدرت رقبا

- میزان ارتباط: میزان ارتباط کیورد با وب سایت و کسب و کار شما

- میزان محبوبیت: میزان محبوبیت و حجم مخاطب کیورد مورد نظر در گوگل

 

۲- لقمه های بزرگ برندارید. کیوردهایی که مخاطبان بسیار وسیعی دارند و رقبای شما سالهاست در رتبه های بالای آن، جا خوش کرده اند، برای شروع کار، انتخاب های درستی نیستند. اگر با بودجه و امکانات محدود روی کیوردهایی مثل Hotels ،Travel ،Games ،Books یا Music سرمایه گذاری کنید، در واقع شکست خود را تضمین کرده اید.

بهتر این است که مثلا در مورد Travel ، یک یا دو پله کیوردمان را کم مخاطب تر و راحت تر کنیم. مثلا Travel to Iran یا Travel to Tehran و حتی  Tehran Travel Agency . این گونه هم مخاطبان هدفمند تری را جذب کرده ایم و هم خودمان را بی دلیل خسته نکرده ایم. هیچ وب سایت تازه واردی نمی تواند به این سادگی ها کیوردهای به آن بزرگی را بگیرد. فرایند سئو را باید با کیوردهای درجه سوم یا حتی چهارم شروع کنیم.

در مقالات آینده به مراحل بعدی فرایند بهینه سازی وب سایت ها خواهیم پرداخت.

تلفن طراح سایت

  طراحی سایت: 09134243779   مشاوره و پشتیبانی:09134243779  

سئو و بهینه سازی: 09215312448

آدرس:اصفهان،خیابان نیکبخت،جنب دادگستری،ساختمان دادگستری

ایمیل:info@almassite.om