قیمت طراحی سایت اصفهان


الگوریتم گوگل فرد google fred

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

الگوریتم گوگل فرد google fred

چرا  Fred Google تا به این اندازه مهم است؟

در تاریخ 7 مارس 2017 مدیران و مالکان وب سایت ها و متخصصان بهینه سازى موتورهاى جست وجو با یک بحران مواجه شدند

برخى سایت ها شاهد کاهش چشمگیر ترافیک در یک شب بودند. این کاهش ترافیک در برخى سایت ها تا % 90 هم گزارش شده بود.دلیل این تغییرات و آشفتگی ها جدیدترین به روزرسانى الگوریتم اصلى گوگل به نام Fred  گزارش شد. نام نسبتاً عجیب و  غریبى که توسط گرى الیس کارشناس مسائل تجزیه و تحلیل وب انتخاب شده بود. گوگل مداوم در طول سال تنظیمات وبه روزرسانی هایى را براى الگوریتم هاى جست وجوى خود انجام می دهد. اما تنها بعضى از این  به روزرسانی ها هستند که مثل Fred تأثیرات قوى و فورى دارند. حالا تقریباً چند ماه پس از روى کار آمدن Fred برخى سایت ها همچنان در حال تلاش براى به دست آوردن ترافیک از دست رفته خود هستند (تنها بعضى، نه همه). در این مقاله، قصد داریم نگاه دقیق ترى به به روزرسانى Fred ))  گوگل داشته باشیم. ما تأثیرات فورى و طولانی مدت این  تغییر، هدف از انجام آن و همین طور کارهایى که می توانید انجام دهید تا در به روزرسانی هاى بعدى کمتر با مشکلات احتمالى کاهش ترافیک مواجه شوید را بررسى خواهیم کرد

 

به روزرسانى Fred گوگل چه بود؟

به روزرسانى Fred اصلاحاتى براى الگوریتم هاى امتیازدهى و رتبه بندى  جست وجوى گوگل بود که در 7 مارس 2017 انجام شد. در ابتدا گوگل تصمیم گرفته بود این به روزرسانى را اعلام نکند. همین عدم اطلاع رسانى باعث شد تا در 8 مارس خیلى از کارشناسان سئو و وب مسترها با بررسى داده هاى تحلیلى خود دچار واهمه شوند. تا به امروز، حتى پس از جنجالى شدن این به روزرسانى در اکوسیستم رسانه هاى بازاریابى جست وجو، گوگل هنوز به طور رسمى به روزرسانى Fred را تأیید نکرده است.

 

هدف از به روزرسانى Fred گوگل چه بود؟

جاى تعجب نیست که گوگل در برملا کردن انگیزه هاى پشت پرده به روزرسانى Fred محتاط باشد. ما در به روزرسانى بزرگ قبلى که مرغ مگس خوار نام  داشت و در سپتامبر 2015 انجام شد نیز شاهد همین رویه از گوگل بودیم.

اما خیلى از افراد کارشناس سئو معتقدند عامل اصلى پشت به روزرسانى Fred به طور ویژه به کیفیت (محتوا) مربوط بوده است. اینکه چگونه تدابیر کسب درآمد تهاجمى مورد استفاده توسط برخى سایت ها توانسته تأثیر منفى روى تجربه کاربران آن داشته باشد.

 

کدام سایت ها از Fred ضربه بیشترى خوردند؟

بعد از فعال شدن Fred خیلى از کارشناسان سئو شروع به تحقیق کردند تا ،  ببینند کدام سایت ها از این به روزرسانى بیشترین تأثیر را گرفته اند. هرچند گوگل هنوز هیچ کدام از این گمانه زنی ها درباره تغییر آخرین الگوریتم خود را تأیید نکرده است، شواهد قانع کننده اى وجود دارد که حاکى از آن است که Fred  طراحى شده است تا سایت هایى که از اولویت دادن به کسب درآمد استفاده می کرده اند را مجازات کند.

در یک گزارش تحلیلى از 100 وب سایت تأثیر گرفته از به روزرسانى برى شوارتز کارشناس بهینه سازى موتورهاى جست وجو متوجه شد، اغلب سایت هایى که او درباره آنها تحقیق کرده است، از خصوصیات مشابهى استفاده کرده اند، به این معنا که همه آن ها در درجه اول محتوا محور بوده و تبلیغات تهاجمى را اولویت کار خود قرار داده بودند.

بدیهى است این خط مشى درباره میلیون ها سایت جریان داشته است، اما خسارت زیادى از به روزرسانى Fred به میلیون ها سایت وارد نشده است. پس جریان از چه قرار است؟ آن گونه که از شواهد پیدا است، به نظر می رسد آن دسته از سایت هایى که از اولویت کسب درآمد تهاجمى استفاده کرده بودند، ضربه بیشترى خورده اند، به ویژه سایت هایى که از تعداد زیادى تبلیغ به همراه میزان کمى محتواى مفید استفاده کرده بودند.

نظریه شوارتز درباره ارتباط بین به روزرسانى Fred  و کسب درآمد تهاجمى  مورد انتقاد قرار گرفت. در متن تحقیقات او اشاره شده است که وب مسترها گزارش کرده اند بعد از برداشتن یا کاهش قابل ملاحظه تعداد تبلیغاتشان وضعیت ترافیک به حال قبل برگشته است.

نکته جالب توجه اینجا است این کاهش شدید ترافیک بعد از به روزرسانى Fred از جانب تمام و بمسترها گزارش نشده است. بعضى از آن ها شاهد  دستاوردهاى قابل توجه در ترافیک بودند و بعضى حتى افزایش بیشتر از 100 درصد  را بعد از این به روزرسانى تجربه کرده اند. داده هاىی که از Google Analytics استخراج شده است، نشان می دهد مالک یک سایت  شاهد افزایش ترافیک قابل ملاحظه % 125 تنها در یک شب بوده است.

اما چیزى که واقعاً جالب توجه است این حقیقت است که این افزایش ناگهانى در ترافیک نتیجه کار سئو یا در حوالى تاریخ 7 مارس 2017 نبوده است. این اتفاق مربوط به مدت زمانى قبل از پیاده سازى به روزرسانى Fred بوده است. آن گونه که شوارتز در تحلیل خود به آن اشاره کرده است Fred ، یک  تغییر یک شبه نبوده، بلکه این تغییرات الگوریتمى از قبل در حال شکل گیرى بوده اند.

 

چه نوعى از کسب درآمد تهاجمى از Fred ضربه خورده است؟

چند تحلیل گر (به ویژه آن ها که در زمینه سئو وب سایت فعالیت می کنند) به طور دقیق درباره انواع سایت هایى که به شدت از به روزرسانى Fred صدمه خورده اند،  گزارش ارائه کردند. سایت هاى بدنامى که به حد افراطى از تبلیغات استفاده می کنند نیز در این بررسى لحاظ نشده اند. برى شوارتز نمونه اى حدود 20 نشانى از سایت هایى که مالکان آنها پس از صدمه دیدن توسط Fred براى  تحقیق در اختیار وى قرار داده بودند، فهرست کرده است. شوارتز اشاره می کند همه سایت هایى که به او اعلام شده است، بیش از حد از تبلیغات استفاده نکرده بودند، اما بیشتر آن ها این کار را کرده بودند. چند سایت فهرست شده در گزارش شوارتز سایت هاى پرتال بوده اند. بک لینک هاى باکیفیت پایین هدف Fred بوده اند

شواهد نشان می دهد تنها استفاده زیاد از تبلیغات نبوده که از پیاده سازى به روزرسانى  Fred تأثیر منفى گرفته است. بر اساس بعضى تحقیقات  انجام گرفته، بک لینک هاى بی کیفیت نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند. هم StatCounter و هم TechWyse گزارش داده اند بک لینک هاى بی کیفیت  عامل مشترك در میان خیلى از سایت هایى بوده است که از این  به روزرسانى آسیب دیده اند. این به معناى آن است که بک لینک به سایت هایى با اعتبار دامنه ضعیف، لینک هاى شکسته یا تاریخ گذشته یا اشاره به لینک هاى غیرطبیعى همگى از نظر Fred مردود هستند

 

چگونه باید با Fred و به روزرسانی هاى آینده گوگل برخورد کرد؟

به عنوان یک نتیجه کلى Fred براى وب سایت هایى که از لینک هاى  بی کیفیت، تبلیغات بیش از اندازه، محتواى کم یا ترکیبى از هر سه مورد استفاده کرده بودند، بسیار مخرب بوده است. مطمئناً این می تواند درس عبرتى براى کاربرانى باشد که به گوگل به عنوان یک منبع درآمد خوب نگاه می کنند. اما روش هایى وجود دارد که شما با پیگیرى آن می توانید خطر صدمه دیدن سایت خود را از تغییرات الگوریتمى آینده به حداقل برسانید.

اگر شما هم نگران تأثیرات بالقوه به روزرسانی هاى گوگل هستید، در ادامه با برخى از اقداماتى که باید در نظر داشته باشید آشنا خواهید شد.

 

روى کیفیت کلى سایت خود تمرکز کنید

یکى از جالب توجه ترین نکات درباره Google Fred این است که چگونه برخى  سایت هایى که به سختى از این به روزرسانى آسیب دیده بودند، موفق به بازیابى شدند. شوارتز در مطلب خود به سه نمونه از سایت هایى که به نوعى تحت تأثیر Fred قرار گرفته بودند اشاره می کند. یکى از جنبه مثبت، یکى منفى  و یکى در محدوده خاکسترى یا موقعیت میانى در وضعیتى که سایت کاملاً در جایگاهى که باید باشد قرار ندارد، اما با این وجود در حال پیشرفت است.

اما از آنجا که مالک سایت روى بهبود کیفیت کلى سایت خود بر اساس توصیه کارشناسان تمرکز داشته است، این سایت با بهبود عناصرى شامل انتشار محتواى باکیفیت، حل مشکلات UX و پرداختن به مسائل فنى سئو  تقریباً به طور کامل از ضربه اولیه رهایى پیدا کرده است.

 

بازرسى کامل از سایت

قبل از اینکه دچار دلهره شوید (توجه داشته باشید که این مرحله اختیارى است)، حیاتى است که به طور دقیق از عواملى که شما را در معرض خطر مجازات به روزرسانی هاى آتى الگوریتم قرار می دهد مطلع باشید. این به معناى بازرسى کامل و جامع از کل سایت شما است.

از نظر سئو دو راه اصلى براى بازرسى یک سایت وجود دارد:

شما می توانید خودتان این کار را انجام دهید، یا یک متخصص سئو را استخدام کنید. انجام این کار توسط خود مالک سایت مزایاى زیادى به همراه دارد. هم اینکه از لحاظ مالى مبلغ قابل توجهى را صرفه جویى خواهید کرد و هم اینکه از هر گونه بی نظم ى احتمالى در زمینه مسائل فنى سئو جلوگیرى خواهد شد. اما از طرفى انجام شخصى این کار زمان زیادى از شما طلب می کند و اگر شما قبلاً هرگز کار بازرسى سئو را انجام نداده باشید، ممکن است درنهایت نتیجه کار شما نادرست یا ناکافى باشد.

 

تنها محتواى باکیفیت منتشر کنید

این کارى است که هر وب سایتى بدون چون و چرا باید انجام دهد. بنابراین، اگر سایت شما همچنان به شیوه انتشار « اولویت کمیت بر کیفیت » متکى است، وقت آن رسیده است که رویکرد خود را به طور اساسى بازنگرى کنید.

اگرچه روش هاى امتیازدهى گوگل همچنان یک راز پنهان باقیمانده است، اما ما می دانیم که گوگل به سایت هایى که محتوایى کاملاً مرتبط با موضوع ارائه می کنند پاداش می دهد. هرچه محتواى یک سایت با موضوع آن مطابقت بیشترى داشته و مفیدتر باشد، کاربر تجربه بهترى در استفاده از آن خواهد داشت، و این همان چیزى است که گوگل می خواهد (چه براى کاربران و چه براى تبلیغ دهندگان).

تولید محتواى باکیفیت یکى از بزر گترین چالش هایى است که هر گروه بازاریابى می تواند با آن مواجه باشد. براى تولید و نگهدارى منظم محتوا به زمان و تعهدات مالى نیاز است، هرچند مزایا و نتایج آن خیلى باارزش تر است. وقتى قصد انتشار روزانه محتوا را دارید (همان کارى که ما در سایت مجله شبکه انجام می دهیم)، بسیار مهم است روى تولید بهترین محتوایى که توان انجام آن را دارید تمرکز کنید.

 

پروفایل لینک خود را پاکسازى کنید

صرف نظر از اینکه کیفیت لینک در به روزرسانى Fred یک عامل تعیین کننده  بوده است یا خیر، پاکسازى پروفایل لینک باید در صدر فهرست کارهاى شما براى آماده سازى به روزرسانی هاى بعدى گوگل قرار گیرد.یک مکان عالى براى شروع ارزیابى پروفایل لینک شما استفاده از ابزار رایگان Moz’s Open Site Explorer است OSE می تواند به شما بگوید کدام یک از  لینک هاى شما مستحکم و از کدام منابع معتبر هستند و کدام یک از آن ها جنبه مخرب دارند و باید قطع شوند. حذف لینک هاى خراب و بی کیفیت از شما در برابر مجازات هاى احتمالى محافظت و سایت شما را کاربر پسندتر می کند و این همیشه از نظر چشمان تیزبین گوگل یک مزیت محسوب می شود.

 

از اشباع تبلیغات آنلاین جلوگیرى کنید

حتماً شما هم دوران قدیم را به یاد دارید که با هزار زحمت پس از صداى گوش خراش وصل شدن تلفن به اینترنت با وب سایت هایى برخورد می کردیم که از تبلیغات مزاحم پر شده بود. بله، حالا دیگر چنین راهکارى مؤثر نیست. پر کردن فضاى وب سایت با تبلیغات ممکن است در کوتاه مدت درآمدزا باشد، اما این پیغام را هم به گوگل می دهد که شما به جاى ارائه محتواى کاربردى و متناسب براى کاربران خود بیشتر نگران کسب درآمد هستید. این کار نه تنها به طور قابل ملاحظه اى مشتریان بالقوه شما را کاهش می دهد، بلکه اعتبار سئو شما را نیز خدشه دار می کند. بنابراین، باید در انتخاب فرمت تبلیغات خود با دقت بیشترى عمل کنید. هرچه از تبلیغات بیشترى در سایت خود استفاده کنید، خطر جریمه شدن در تغییرات آینده الگوریتم جست وجوى  گوگل را نیز افزایش می دهید

 

بازیابى صدمات به روزرسانى Fred چقدر زمان نیاز دارد؟

متأسفانه همان گونه که خیلى از کارشناسان سئو اشاره کرده اند، هیچ پاسخ همه جانبه و قطعى براى این پرسش وجود ندارد. در مثال هاى بالا اشاره کردیم که بعضى سایت ها توانسته بودند خیلى سریع (چیزى در حدود یک ماه) این وضعیت را بازیابى کنند. اما این نکته نیز حائز اهمیت است که یک سایت باید تمام توصیه هاى بهینه سازى را رعایت کرده باشد تا سریع تر از صدمات رهایى پیدا کند. اعلام مدت زمان براى بازیابى صدمات به روزرسانى Fred غیرممکن  است. اما هرچه سریع تر به مسائل مورد سوء ظن این به روزرسانى رسیدگى شود، شروع مجدد افزایش ترافیک نیز سریع تر انجام خواهد شد.

 

سخن آخر

گوگل دائم در حال تغییر و به روزرسانى الگوریتم هاى خود است. خیلى از این تغییرات اصلاحات و به روزرسانی هاى کوچکى هستند که حتى چشمان تیزبین متخصصان بهینه سازى موتورهاى جست وجو نیز متوجه آن نمی شوند.

هر از گاهى نیز به روزرسانی هاى بزرگى مثل  Fred و Hummingbird انجام  می شود که با پیامدهاى خود خبرساز می شوند. امیدواریم سایت شما و مشتریان شما زیاد از به روزرسانى Fred تأثیر نگرفته باشد. اگر این تغییرات  در الگوریتم گوگل شما را تحت تاثیر منفى قرار داده، مهم است که به یاد داشته باشید سوء استفاده از تاکتیک هاى سئو که ممکن بوده در گذشته کارساز باشد، براى مدت طولانى باقى نخواهد ماند

 

تلفن طراح سایت

  طراحی سایت: 09134243779   مشاوره و پشتیبانی:09134243779  

سئو و بهینه سازی: 09215312448

آدرس:اصفهان،خیابان نیکبخت،جنب دادگستری،ساختمان دادگستری

ایمیل:info@almassite.om