قیمت طراحی سایت اصفهان


بک لینک دائمی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بک لینک دائمی


تاثیر بک لینک دائمی در  رتبه‌بندی سایت

یکی از کلیدهای کسب موقعیت بهتر در نتایج جستجو، برقراری بک لینک دائمی ورودی از سایت‌های دیگر است. رتبه‌بندی سایت، کاملاً بر اساس الگوریتمی است که Google آن را محرمانه نگه داشته است. اما Google، خود اعلام کرده است که، تعداد لینک‌هایی که به سایت وارد می‌شوند، مهم‌ترین فاکتور مستقل در رتبه‌بندی سایت‌ها است. دو فاکتور اساسی در تلاش برای به‌دست آوردن رتبۀ بهتر، برقراری لینک‌های ورودی به سایت و بهینه‌ سازی سایت است.
هر دوی این فاکتورها، به بازدید کنندۀ بیشتر و تجارت موفق‌تر می‌انجامد.
به شکل نظری، در صورتی که هم اکنون سایت شما در لیست نتایج جستجوی Google قرار دارد، به این معنی است که تعداد بک لینک‌ های دائمی که به سایت شما منتهی می‌گردد، برای خزندۀ Google کافی بوده تا بتواند سایت شما را بیابد. اما در عمل، هرچه راههای متعددی برای خزندۀ Google به سمت سایتتان فراهم شود، رتبه‌بندی سایتتان، در لیست نتایج جستجو بالاتر خواهد رفت.
نقش برقراری لینک ورودی
زمانی که یک سایت، تعدادی لینک ورودی برقرار کرده است، تا آنجا که توسط خزندۀ Google مورد کاوش قرار گیرد، ممکن است خزندۀ Google در جستجوی خود تنها یکبار با این سایت برخورد کند.
اما به نسبت، زمانی که تعداد بک لینک‌ها مثلاً به 100000 لینک ورودی افزایش یابد، خزنده به احتمال بسیار زیاد و به دفعات متعدد به این سایت برخورد خواهد کرد.
از نظر Google این سایت، سایتی پربیننده است. بنابراین در نتایج جستجو مکان بالاتری را اشغال خواهد کرد. البته رتبه‌بندی صرفاً بر اساس فاکتور یاد شده نیست و فاکتورهای بسیار زیادی در محاسبات Google وارد می‌شوند. البته حتی فاکتور لینک ورودی، دارای پیچیدگی‌هایی خاص خود است، زیرا ورود یک لینک از سایتی که اهمیت و بازدید کننده بیشتر دارد، بسیار نقش اساسی‌تری در بهبود رتبه دارد تا سایتی که بازدید کنندۀ زیادی را جذب نکرده است. تمام این فاکتورها، فرمول بسیار پیچیده‌ای را فراهم آورده است که تمام وب را در اتصال با هم مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. به همین دلیل، Google، به بازرگانان و تجار توصیه می‌کند که همواره نیم نگاهی نیز به برقراری بک لینک در سایتشان بیندازند.
برقراری لینک‌های ورودی، قدم مهمی در برنامۀ بهینه‌سازی است. بازرگانان اینترنتی زمان زیادی را صرف برقراری لینک‌های ورودی به سایت و افزایش ترافیک بازدیدکنندگان می‌کنند. یک راه قدیمی برای برقراری لینک تماس گرفتن با مجریان طراحی سایت و معرفی خود و طرح تقاضا برای لینک است. در این قسمت، ابتدا به بررسی برقراری بک لینک دائمی به صورت شخصی، خواهیم پرداخت. در قسمت‌های بعد، روش‌های تبادل لینکی را بررسی خواهیم کرد که جنبۀ شخصی کمتری دارند


برقرار کردن شخصی بک لینک

برقرار کردن شخصی بک لینک تضمینی به طور خلاصه، شامل یافتن یک سایت مرتبط با موضوع سئو، تماس با مدیر سایت، معرفی خود و تقاضا برای بک لینک دائمی است. وعدۀ برقراری لینک، نباید باعث شود تا شما بدون مطالعه به سایت‌های دیگر نزدیک شوید. برقراری بک لینک، با سایتی که از لحاظ محتوا مشابه سایت شماست، 2 حسن کلی دربردارد:
•    شما شانس بیشتری برای برقراری لینک با سایتی مشابه و هم ردۀ خود دارید. طراحان سایت بسیار مایلند با سایت‌هایی تبادل لینک کنند که باعث افزایش بازدید کنندۀ خود شوند. در این میان، گزینۀ سایت مشابه، چه از لحاظ بازدید کننده و چه از لحاظ محتوا، بهترین گزینه است.
•    در صورتی که لینک، سایت غیر مرتبطی را در سایت خود قرار دهید، این موضوع باعث تنزل ارزش و کیفیت شما می‌گردد که به نوبۀ خود، حرکتی در جهت از بین بردن بهینه‌سازی‌های انجام شده است.
بهتر است بدانید، Google نیز به این موضوع اهمیت می‌دهد. خزندۀ Google با دقت بسیار خوبی لینک‌های ورودی و خروجی را بررسی می‌کند و در صورتی که این لینک‌ها به محتوای صفحه مربوط نباشند، در بهبود نتایج جستجو، تأثیری نخواهند گذاشت.
نکته: در بسیاری از موارد، برقراری لینک‌های ورودی به راحتی امکان‌پذیر است. و در مواردی نیز شما با دادن لینک به یک سایت دیگر، می‌توانید مدیر سایت مقابل را متقاعد کنید که لینکی را برای صفحۀ شما قرار دهد.
نکته: نکتۀ دیگری که باید همواره به خاطر داشته باشید، اینست که هدف شما از برقراری لینک، اینست که رتبه‌بندی سایتتان را در نتایج جستجو بالا ببرید. در صورتی که بخواهید محتوای لینک‌های ورودی، کاملاً مطابق صفحات شما باشد، لزوماً نیاز دارید که این لینک‌ها را در صفحات مختلف سایتتان قرار دهید. این امر باعث می‌شود که صفحه‌ای با لینک‌های ورودی بالا در اختیار نداشته باشید. بهتر است دربارۀ صفحاتی که مایلید بیشتر دیده شوند، همچنین در مورد لینک‌های ورودی، تمرکز بیشتری داشته باشید. و از پخش کردن لینک‌ها، در تمام صفحات سایت بپرهیزید. برخی از طراحان سایت، بیشتر مایلند که بک لینک ها را در صفحۀ اصلی خود قرار دهند تا به این ترتیب رتبه‌بندی صفحۀ اول و در نتیجه بازدیدکنندگان کل سایت افزایش یابد.
تبادل لینک
تبادل لینک، راهی بسیار متداول برای بالا بردن رتبه‌بندی سایت است. برای همین منظور، سایت‌هایی تشکیل شده‌اند که سایت‌ها را برای تبادل لینک در دایرکتوری‌های موضوعی ثبت نام می‌کنند.  این‌گونه سایت‌ها، معاملات تبادل لینک را انجام می‌دهند، البته برخی اوقات یک راه استاندارد، برای برقراری تفاهم بین سایت‌هایی که مایل به تبادل لینک هستند، وجود ندارد. اما در این سایت، شما به راحتی محتوای کلی سایتتان را توضیح می‌دهید و به راحتی، لینک‌های مورد علاقۀ خود را برقرار می‌کنید. بسیاری از شرکت‌کنندگان و متقاضیان، وجهی را در مقابل برقراری لینک به سایت شما مطالبه نمی‌کنند. اما در مقابل، تعدادی از سایت‌ها نیز، با شرط پرداخت وجه، راضی به برقراری لینک خواهند شد.
همان‌طور که اشاره شد، دو راه متداول برای برقراری لینک وجود دارد:
•    برقراری لینک در ازای دریافت وجه: تعدادی از بنگاه‌های بزرگ تجاری در ازای دریافت وجه از مشتریان خود لینک‌هایی را از سایت‌های موفق و با رتبه‌بندی بالا در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. البته این بنگاه‌ها، همواره به سایت‌هایی که در رده‌های بسیار پایین قرار ندارند، علاقۀ بیشتری نشان می‌دهند. هر چه رده و رتبه‌بندی سایت شما در Google بالاتر باشد، این بنگاه‌ها امکان برقراری بک لینک دائمی با شرکت‌ها و سایت‌های موفق‌تری را در اختیارتان قرار خواهند داد.
•    استفاده از عرصه‌های لینک: این‌گونه سایت‌ها، بدون توجه به رتبه‌بندی و مشخصات سایت، به صورت کاملاً عادلانه، تعداد انبوهی از سایت‌های متقاضی را به هم مربوط می‌کنند. تنها کافی است که در یکی از این سایت‌ها ثبت نام کنید تا لینک سایت شما، در بسیاری از سایت‌ها قرار داده شود.
البته در مقابل، شما نیز تعدادی لینک خروجی را از سایتتان برقرار کنید. Google از این‌گونه لینک‌ها به هیچ وجه استقبال نمی‌کند. به خاطر داشته باشید، نرم افزار خزندۀ Google بسیار هوشمند است و به کیفیت محتوای لینک‌های برقرار شده بسیار اهمیت می‌دهد. بنابراین این عمل در صورتی که باعث اعمال جریمه‌هایی از طرف Google نگردد، به مقدار بسیار ناچیز رتبه‌بندی شما را تغییر خواهد داد.

یادآوری: Google مدعی است که می‌تواند برقراری لینک‌های سالم را از لینک‌هایی که توسط عرصه‌های لینک تهیه شده‌اند، تمیز دهد. بنابراین در انتخاب لینک بسیار دقت کنید و تنها با سایت‌هایی لینک برقرار کنید که ارتباط محکمی با مطالب و محتوای سایت شما دارند. قانون کلی اینست: هر چه به طور دستی و با مذاکرۀ مستقیم با مدیر سایتی که انتخاب کرده‌اید لینک برقرار کنید، این لینک ارزش بیشتری دارد.
برقرار کردن لینک سالم در یک مجموعه، مانند بالا آمدن آب دریا برای کشتی‌ها است، در صورتی که در مجموعه‌ای که مرتبط با فعالیت سایتتان است، لینک برقرار کرده‌اید، کل مجموعه به همراه شما از این عمل سود خواهند برد.

تلفن طراح سایت

  طراحی سایت: 09134243779   مشاوره و پشتیبانی:09134243779  

سئو و بهینه سازی: 09215312448

آدرس:اصفهان،خیابان نیکبخت،جنب دادگستری،ساختمان دادگستری

ایمیل:info@almassite.om